WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE

CYBER

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „Wspólne kroki w cyberświecie”.

Program profilaktyczny Wspólne kroki w Cyberświecie przeznaczony jest do realizacji w trzecich klasach szkoły podstawowej. Wiodącą strategią profilaktyczną, na której opiera się program, jest kształtowanie umiejętności życiowych dzieci.

Celem głównym programu Wspólne kroki w Cyberświecie jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią przed uzależnieniem od nich, a zwłaszcza:

• wzmocnienie umiejętności radzenia sobie z emocjami,
  • wzmocnienie umiejętności komunikowania się i budowania relacji,
  • zwiększenie wiedzy i umiejętności na temat bezpiecznego korzystaniaz Internetu i innych mediów elektronicznych,
  • zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń wiążących sięz korzystaniem z Internetui mediów elektronicznych, w tym: cyberprzemocy, hejtowania i innych zachowań antyspołecznych w sieci.

Więcej o projekcie na stronie: fundacjapozaschematami.pl

Jednym z aspektów programu jest blog ukazujący działania uczniów i nauczycieli         w ramach wspólnej pracy oraz realizacji zamierzonych celów.

Opiekę nad programem sprawują p. Dorota Ślusarz i p. Aleksandra Dziubasik.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zajęć i działań uczniów zamieszczonych na specjalnie założonym blogu https://superklasa3a.blogspot.com/.