Pasowanie na czytelnika

19 stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać
o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładkę, która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” , której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci, każdy uczeń otrzymał również wyprawkę czytelniczą,

w skład której wchodzą:

1. „Pierwsze abecadło”

2. „Książka połączeni, czyli uczymy się czytać razem”

3. „Kreatywny alfabet”.