Wirtualny Spacer Po Szkole - Dzień Otwarty Online

Dni otwarte w szkołach organizowane są corocznie. Jest to czas, kiedy zarówno przyszli

uczniowie, jak ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą danej szkoły.W związku z tym

równieżi Publiczna SzkołaPodstawowa Nr 19 w Radomiu pragnie zorganizować

taki dzień. Niestety ze względu na panującą pandemię COVID-19, w tym roku nasza

szkoła organizuje spotkaniez rodzicami i dzień otwarty wirtualnie.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia oczami aparatu i kamery naszej placówki.

KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ

Spotkanie z absolwentem szkoły Dariuszem Wasiakiem – 28.05.2019

28 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły, porucznikiem w stanie spoczynku Dariuszem Wasiakiem.

Dariusz Wasiak ukończył naszą szkołę w 1985 roku. Następnie zdał kilkuetapowe egzaminy wstępne do Liceum Lotniczego w Dęblinie i jako jeden z nielicznych ukończył szkołę w 1989 roku. Został pilotem śmigłowców. Kształcił się następnie w szkole Podchorążych Lotnictwa, a studia magisterskie ukończył z zakresu pedagogiki specjalnej. Spędził tysiące godzin w powietrzu, a sztukę pilotażu doskonalił m.in. w Alpach. Uczestniczył w dwóch misjach wojskowych              w Iraku i jednej misji w Afganistanie. Podczas wizyty Jana Pawła II w 1997r. latał z przedstawicielami episkopatu i gośćmi z Watykanu.

Podczas spotkania pan Dariusz prezentował liczne zdjęcia i pamiątki z czasów swojej służby wojskowej. Opowiadał o przeżyciach szkolnych, swojej fascynacji szybownictwem i lotnictwem oraz o tym jak wielką pasją była niego służba w wojsku. Największym wyzwaniem była oczywiście ta podczas misji wojennych. Opowieść o niebezpieczeństwach i tamtej atmosferze, upłynęła ze spokojem choć ogromnym podkreśleniem, że wojna to czas bólu i śmierci, a przeżycia tam doświadczone pozostaną na całe życie. Tak zresztą jak nawiązane w tych trudnych chwilach przyjaźnie i znajomości. Żartował przy tym, że wojskowa emerytura nadeszła zbyt wcześnie.

Nasz gość zachęcał do nauki już w szkole podstawowej i stałego rozwoju w dorosłym życiu. W atmosferze towarzyskiej rozmowy dzieci czuły się pewnie , zaglądały do albumów, z zainteresowaniem pytały o przebieg służby, arkana sztuki pilotażu, pytały o szczegóły i oglądały detale umundurowania.

Pan Dariusz wspominał także naukę w naszej szkole. Świetnie pamiętał nazwiska nauczycieli i kolegów z klasy. Okazało się, że na sali zasiadają synowie i kuzyni niektórych z nich. Z pewnością przekazali już swoim najbliższym pozdrowienia od naszego gościa.

Dziękujemy serdecznie Panu Dariuszowi za przybycie do nas, wspólne spędzenie   z nami czasu i podzielenie się z nami swoją pasją i drogą.

thumbnail 20190528 130459

thumbnail 20190528 130644