Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

30 października 2019r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Grupa liczyła 50 uczniów z klas 6a, 6b, 7a, 8a, 8b. O godz 10.20 uczestnicy rozpoczęli indywidualne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Wystawy w Centrum Kopernik to dwa piętra eksperymentowania. Każdy znalazł coś dla siebie. Na wystawach odbywały się miniwarsztaty i pokazy naukowe. W przestrzeni warsztatowej Majsternia można było samodzielnie podejmować wyzwania inżynierskie i logiczne. Po 3 godzinach zabawy przejechaliśmy do Muzeum Narodowego. Tam podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych pod kierunkiem przewodników. Klasy 6 uczestniczyły
w lekcji  "Co mówią obrazy", kl. 7a,i 8 w lekcji "Staropolskie obyczaje".

Co mówią obrazy?
Jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Często potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza. Odkrywając tajemnice obrazów, poznaliśmy tradycyjne gatunki malarskie, takie jak portret, pejzaż czy martwa natura.

Staropolskie obyczaje
Skąd się wzięło przekonanie o pochodzeniu polskiej szlachty od wojowniczych Sarmatów? Co to było liberum veto? Wybrane zabytki sztuki polskiej posłużyły nam za źródło wiedzy o życiu codziennym na polskim dworze.

W drodze powrotnej do Radomia  zatrzymaliśmy się oczywiście w McDonald's,  który był ostatnim wyczekiwanym punktem wycieczki.

DNI PAPIESKIE W NASZEJ SZKOLE

Dnia 24 października 2019 r. świętowaliśmy Dni Papieskie. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs pieśni religijnej.

DP1

DP2

DP3

DP4

DP5

DP6

DP7

DP8

DP9

DP10

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019/20 W NASZEJ SZKOLE

11 października 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Szpilska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Następnie odbyła się część artystyczna.
DN1

DN2

DN3

DN4

DN5

DN6

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019/20

Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany, przeogromny bukiet dziś składamy. Życzenia szczere, prawdziwe, z uczniowskich serc płynące. Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.

Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym zrodziła wiele szlachetnych owoców.

W imieniu wszystkich uczniów życzy Samorząd Uczniowski.

image000000 4

PRZYRZECZENIE PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W piątek 04.10.2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Przyrzeczenie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego na rok 2019/2020 – Zuzanny Sułek. Gospodarzami uroczystości były uczennice klasy VIIIA – Olimpia Dzienis                                i Aleksandra Kaczmarczyk.

W skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego w tym roku wchodzą:

Nikola Matuszewska

Kaja Machnio

Aleksandra Kaczmarczyk

Julia Sławińska

Olimpia Dzienis

Hanna Martyna

Oliwia Duda

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

p. Paweł Kapciak- opiekun rady, zarządu, sekcji sztandarowej

p. Magdalena Brożyna-opiekun sekcji dekoracyjnej

p. Aleksandra Dziubasik – opiekun sekcji informacyjnej

p. Jolanta Skowrońska-opiekun sekcji teatralnej

p. Karolina Mucha-opiekun sekcji porządkowej

p. Renata Mnich, p. Kamila Grzyb-opiekunowie sekcji Małego Samorządu.

Uroczystość przygotowała sekcja informacyjna, sztandarowa i dekoracyjna.               Życzymy XXIII Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego samych sukcesów wynikających z powierzonego stanowiska. Uczniów naszej szkoły zapraszamy do wspólnego wzbogacania tradycji szkolnych, budowania pozytywnej atmosfery, organizowania różnych form aktywności naszej placówki.

zuzia

zuzia 2