Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Wychowawcy, Rodzice za nami rok szkolny 2018/2019.

Z tej okazji z całego serca gratulujemy uczniom wiedzy i umiejętności, które zdobyli w mijającym roku szkolnym oraz życzymy, abyście mądrze ją wykorzystali oraz żeby dała Wam możliwość realizacji życiowych planów i marzeń.

Wszystkim życzymy aby wakacje były okresem dobrego i bezpiecznego wypoczynku, radosnych chwil, interesujących przygód, inspirujących nowych znajomości, a także zbierania sił i energii na kolejny rok szkolny.

Uroczystość została przygotowana przez wychowawców klas ósmych p. Aleksandrę Dziubasik i p. Małgorzatę Szwajcę. Dekorację wykonały p. Magdalena Brożyna i p. Dorota Nowakowska, przygotowanie sztandaru szkoły p. Paweł Kapciak.

PREZENTACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU

MEMORY MASTER

Memory

Kolejna edycja konkursu MEMORY MASTER (ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego) za nami.

Tym razem uczniowie naszej szkoły zajęli 7 miejsc.

Laureaci III stopnia:

Anna Durasiewicz

Kacper Gaczkowski

Zuzanna Rdzanek

Julia Sławińska

Wyróżnienia:

Nikodem Augustyniak

Łukasz Pawlicki

Mateusz Prażmowski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej, owocnej pracy z językiem angielskim.

Nauczyciel języka angielskiego Aleksandra Dziubasik

Ogólnopolski Przedmiotowy Konkurs EDI z języka niemieckiego

Dnia 3.04 odbył się Ogólnopolski  Przedmiotowy Konkurs EDI z języka niemieckiego. Udział w nim wzięło 6 uczniów z klasy 8a oraz 6 uczniów z klasy 8b. Najlepszy wynik ze szkoły osiągnęła uczennica klasy 8a Natalia Tworek. Drugie miejsce zajęli: Kinga Pacyna z klasy 8a, Agata Krajewska oraz Łukasz Pawlicki z klasy 8b. Trzecie miejsce - Adrian Płatos, klasa 8b.
Szkolnym organizatorem konkursu była pani Patrycja Marzec.

W dniach 06.06 – 06.07. 2019r. odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych.

Czas ten obfitował w wiele atrakcji propagujących naukę języków obcych:

angielskiego i niemieckiego.

W programie znalazły się:

- Prezentacja multimedialna „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”

- Zabawa QR kody w języku angielskim

Niespodzianki zdobyli:

Kacper Gaczkowski, Zuzanna Kacprzak, Hanna Mucha, Jakub Biernacki, Agata Machnio, Mateusz Prażmowski, Alicja Sikorska, Adrian Płatos, Aleksandra Bińkowska

- Konkurs na książeczkę ze słówkami w języku angielskim dla klas 1-3

Zwycięzcami zostali:

Amelia Płatos, Aleksandra Durasiewicz, Natalia Wolak, Michał Cierpisz, Patryk Paluszkiewicz, Damian Gregorczyk

- Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych dla klas 4-8

Zwycięzcami zostali:

Łukasz Pawlicki, Wiktoria Stachowicz

- Kino anglojęzyczne

- Przestawienie prezentacji multimedialnych wykonanych przez uczniów z zakresu nauki języka angielskiego

- Wykonanie wystawy prac uczniów z zagadnieniami z gramatyki, słownictwem

- Wystawa Fakty i mity – propagująca i poszerzająca wiedzę kulturową Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec

- Wykonanie flag państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

- Odgrywanie scenek sytuacyjnych w języku angielskim

Uczniowie chętnie przygotowywali swoje prace i prezentowali je społeczności szkolnej.

Dużym powodzeniem cieszyła się akcja „Baw się z nami QR kodami” – za pomocą aplikacji uczniowie odczytywali zaszyfrowane przysłowia w języku angielskim.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

Organizator imprezy – nauczyciel języka angielskiego Aleksandra Dziubasik

kolaż

Walne Zebranie Samorządu Uczniowskiego za nami!

Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca. Nadszedł czas na podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego. Na zebraniu przewodniczący poszczególnych klas przedstawiali swoje sprawozdania społeczności szkolnej. Bieżący rok szkolny obfitował w wiele akcji, imprez, spotkań.

W roku szkolnym 2018/2019 zorganizowaliśmy m.in. :

- Wybory do Samorządu Uczniowskiego

- Uroczyste Przyrzeczenie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

- Wystawę prac uczniów Dla Niepodległej

- Dyskotekę Andrzejkową z wróżbami

- Wspólne kolędowanie i śpiewanie piosenek świątecznych w języku polskim i angielskim

- Coroczną akcję Bezpieczne Ferie Zimowe

- Pocztę Walentynkową

- Dzień Kobiet – dzień koloru i gablotę z wierszami

- Kusaki ostatki

- szkolny konkurs Mam Talent.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom którzy angażowali się w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie wiele nowych wyzwań i jeszcze więcej atrakcji!

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i Opiekunowie

mt1