"Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs p.t. "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa" zorganizowany przez Panią Magdalenę Brożynę i Panią Karolinę Muchę - wychowawców Małej Świetlicy. I miejsce zdobyła Maja Zych z klasy 2a, II miejsce Mikołaj Sambor z klasy 3a, III miejsce Lena Nowakowska i Paulina Walczak z klasy 1a. Uczniowie otrzymali nagrody - upominki.

Międzyszkolny konkurs "Anioły"

12 grudnia w PSP nr 6 w Radomiu rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszego Anioła. Wśród 256 prac wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kaczmarczyk z kl. 5b za anioła wykonanego dowolną techniką.

Wyniki oraz relacja z tej uroczystości znajdują się pod linkiem PSP 6 Radom

Konkurs na kartkę świąteczną

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Alicja Sikorska zajęła I miejsce w kategorii kl.6 na kartkę świąteczną wykonaną dowolną techniką w Międzyszkolnym konkursie organizowanym przez PSP nr 9 w Radomiu.

Wyniki konkursu znajdują się na stronie PSP 9 w Radomiu

Gratulujemy

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

W naszej szkole uroczyście świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody odbyły się w dniu 9 listopada 2018 r.

W tym dniu miało miejsce szereg wydarzeń podkreślających doniosłość tej ważnej rocznicy.

PRZEBIEG  UROCZYSTOŚCI  SZKOLNYCH

W  PSP  NR  19  IM.  EDMUNDA  BAKALARZA W RADOMIU

W  DNIU  9 LISTOPADA 2018 R.

9:15 – 10:00 „Mazurek Dąbrowskiego” – KONKURS  WIEDZY  O  HYMNIE  POLSKI

Był to test w formie quizu on-line, który odbył się w sali informatycznej.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce   Julia Sławińska klasa 7 a

II miejsce  Patrycja  Olejnik  klasa 8 b

III miejsce  Kinga Machnio klasa 8 a

IV  miejsce Zuzanna Rdzanek  klasa 5 b,

Natalia   Brzeska  klasa 5 a,

Wiktoria  Stachowicz klasa 6 a,

Dawid Górka klasa 7 b,

Kinga Wieliczko klasa 4 a.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe wręczone podczas akademii szkolnej przez Panią Dyrektor Jolantę Szpilską oraz organizatorkę konkursu Panią Joannę Siemiątkowską.  Podziękowania składamy również Pani Jolancie Skowrońskiej, która uczestniczyła w Komisji Konkursowej.

Dziękujemy uczestnikom za przygotowanie się do rywalizacji oraz gratulujemy gruntownej wiedzy na temat „Mazurka Dąbrowskiego”.

Zaprezentowane zostały także dwie ogólnopolskie wystawy:

„TAK  POWSTAŁA  NIEPODLEGŁA” oraz „NIEPODLEGŁA  BRYGADĄ  PISANA”.

Następnie o godzinie 11:00 cała społeczność szkoły zebrała się na sali gimnastycznej. Rozpoczęła się wtedy akademia szkolna, a o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie uroczyście zaśpiewaliśmy HYMN  POLSKI – „Mazurek Dąbrowskiego”. Włączyliśmy się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” pod wspólnym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Kontynuację stanowiło wykonane przez uczniów i chór szkoły podniosłe widowisko artystyczne upamiętniające bohaterstwo naszych przodków na drodze do odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wyrażające naszą radość z tego, że możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

WIWAT  NIEPODLEGŁA!

Opiekunowie merytoryczni uroczystości:

Joanna Siemiątkowska i Michał Szpilski

Współpraca:

Jolanta Skowrońska

Wychowawcy klas

Nauczyciele i pracownicy szkoły

TEST O HYMNIE NARODOWYM

Święto Patrona Szkoły

Obchody Święta Patrona Szkoły przygotowane metodą projektu połączone zostały z pasowaniem uczniów klasy Pierwszej.

W roku Niepodległej celem naszych działań było podkreślenie patriotycznego charakteru uroczystości oraz zaangażowanie licznej grupy uczniów.

Zadania projektu realizowanego przez nauczycieli i uczniów z klas: pierwszej, trzeciej i szóstej oraz opiekunów sekcji samorządu ( porządkowej, dekoracyjnej teatralnej, sztandarowej):

- wykonanie dekoracji pod tablicą Edmunda Bakalarza

- wykonanie dekoracji o treści patriotycznej w powiązaniu z planowanym pasowaniem na ucznia

- przygotowanie uczniów klasy III do prezentacji podczas akademii

- przygotowanie uczniów klasy I do prezentacji i pasowania

-przygotowanie prezentacji szkolnego teatru"Antrakt"

- przygotowanie ceremoniału szkoły z wykorzystaniem sztandaru

- przygotowanie upominków dla pierwszoklasistów

- przygotowanie nagłośnienia i zorganizowanie widowni

- działania informacyjne i dokumentacyjne.

Pierwszaki pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Jaśkiewicz popisywały się śpiewem, recytacją, wiedzą ogólną i patriotycznym entuzjazmem. Z godnością i dumą złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.