Warsztaty i koncert w ramach projektu muzycznego "Wespół zespół"

W dniu 17 maja 2018 r. w Naszej szkole odbyły się warsztaty muzyczne i koncert w ramach wspólnie realizowanego projektu "Wespół zespół"

Zapraszamy na stronę Radia Plus, gdzie znajduje się obszerna relacja z tego wydarzenia.

Link poniżej.

---> Radio Plus - Muzyka eksperymentalna w PSP 19 <---

tytu

Warsztaty "Wespół zespół" prowadzone są przez fundację "Harmonie i hałasy" (Anna Kwiatkowska, Krzysztof Kwiatkowski i Sławomir Wojciechowski) i finansowane przez fundację PZU.

Cele ogólne:

• odkrywanie oraz rozwijanie talentów muzycznych i medialych dzieci.
  • popularyzacja muzyki współczesnej

Konkurs międzyszkolny kartka wielkanocna

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny "Kartka wielkanocna" - 28 marca 2018 r.

W marcu 2018 r. PSP nr 13 zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny "Kartka wielkanocna" dla uczniów klas IV-VII.
Uczestnicy zostali zachęceni do kultywowania tradycji związanych z Wielkanocą, rozwijali ekspresję twórczą, pobudzili wrażliwość estetyczną oraz doskonalili zdolności manualne. Wszystkie prace były estetyczne, oryginalne i kreatywne.

Jedno z pierwszych miejsc zajęła  Alicja Sikorska z kl. 5a

Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

Przy PSP 19 powstanie ogród ekologiczno-rekreacyjny

Na stronie naszego miasta ukazała się informacja

"Ogród ekologiczno-rekreacyjny powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Radomiu. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jego budowę.

Ogród ma powstać na terenie o powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie budowę ogrodzenia, alejek oraz dziesięciu niewielkich poletek, na których uczniowie, pod opieką nauczycieli, będą mogli uprawiać rośliny, m.in. kwiaty. – To projekt, który w zeszłym roku szkolna społeczność zgłaszała do Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu uzyskał on wprawdzie za mało głosów, ale uważam, że jest to bardzo ciekawy pomysł, który warto zrealizować. Jeszcze w tym roku powstanie więc miejsce, w którym będą mogły się odbywać plenerowe lekcje przyrody – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

W sąsiedztwie poletek powstanie też teren rekreacyjny ze stołami i ławkami. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie prac maksymalnie 3 miesiące."

Ogród ekologiczno –rekreacyjny  ul. Energetyków 10

Tak może być:

Tak jest teraz:

Zabawa walentynkowa

W lutym w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkową z atrakcjami dla uczniów klas 4-7. Podczas imprezy można było zrobić sobie oryginalne zdjęcia  w Walentynkowej FOTO BUDCE. Dzięki przygotowanym gadżetom, napisom oraz tłom pomysły na zdjęcia ograniczała jedynie fantazja J.

Dodatkowo podczas dyskoteki działał sklepik z Walentynkowymi słodyczami. Atrakcją były też same WALENTYNKI w postaci poczty walentynkowej dla wszystkich zakochanych. Zabawa była naprawdę udana!

Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunami p. A. Dziubasik  i p. J. Skowrońską.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z Języka Angielskiego MEMORY MASTER.

Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. To pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania uczniów.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia w dwóch kategoriach:

KLASY VI – WYRÓŻNIENIE JULIA SŁAWIŃSKA

KLASY VII - WYRÓŻNIENIE KACPER GACZKOWSKI.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy i zabawy z językiem angielskim.

Szkolny koordynator konkursu – Aleksandra Dziubasik.