Wirtualny Spacer Po Szkole - Dzień Otwarty Online

Dni otwarte w szkołach organizowane są corocznie. Jest to czas, kiedy zarówno przyszli

uczniowie, jak ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą danej szkoły.W związku z tym

równieżi Publiczna SzkołaPodstawowa Nr 19 w Radomiu pragnie zorganizować

taki dzień. Niestety ze względu na panującą pandemię COVID-19, w tym roku nasza

szkoła organizuje spotkaniez rodzicami i dzień otwarty wirtualnie.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia oczami aparatu i kamery naszej placówki.

KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ

XIX Dni Teatru w Szkole

Trudną decyzję o wyborze patrona szkolnych Dni Teatru w roku poświęconym odzyskaniu niepodległości rzez Polske po raz setny, podjęto po starannej retrospekcji poprzednich twórców. Dotychczas tematów do prezentacji teatralnych dostarczały nam utwory wybitny.Oto nasi  patroni:

Julisz Słowacki

Adam Mickiewicz- trzykrotnie

Jan Kochanowski- czterokrotnie

Jan Brzechwa- dwukrotnie

Maria Konopnicka

Ewa Szelburg Zarembina

Julian Tuwim

Wanda Chotomska

Ignacy Krasicki - dwukrotnie

Aleksander Fredro - dwukrotnie

Po raz trzeci patronem Dni teatru został Aleksander Fredro, którego twórczośc komediowa i z pozoru łatwa w odbiorze stała się też źródłem przemyśleń i analiz polskiego humoru i charakteru.

Projekt zakładał udział w zadaniach: Plakat teatralny Projekt scenografii teatralnej Dekoracja teatralna Konkurs literacki Przegląd teatralny Spektakl teatralny Efektem realizacji zadań były wystawy prezentujące prace uczniów: "Plakat teatralny" oraz "Dekoracje teatralne", konkurs literacki, prezentacje teatralne. zwieńczeniem tegorocznych Dni Teatru była prezentacja Spektaklu " Dziady" przygotowanego w ubiegłym roku przez uczniów klasy 7a i klas ósmych.